DR

عکاس ماه اسفند

در آخرین ماه سال 95 افتخار این را داریم که دکتر سیامک جعفری را به عنوان عکاس ماه اسفند ماه معرفی کنیم
دکتر سیامک جعفری متولد 27 اسفند 1342 در شهر رفسنجان در استان کرمان به دنیا آمد و پس از اخد مدرک دیپلم، در رشته بهداشت مدیریت و درمان در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد و پس از آن برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی به دانشگاه شهید بهشتی تهران آمد و در نهایت در همان تهران مشغول به کار شد.
دکتر جعفری عکاسی را از سال ۵۸ با یک دوربین ریکو آغاز کرد و قواعد اولیه عکاسی را با کمک نشریه مردمک فرا گرفت و چهار سال بعد با خرید یک دوربین Canon New F1 عکاسی را جدی تر دنبال کرد. او شکل گیری دیدگاه عکاسی اش را مربوط به زمانی میداند که با گروه های عکاسی آغاز به سفر کرد و در همین سفرها با چهره هایی چون مسعود زنده روح آشنا شد. دکتر شرکت در سفرهای عکاسی را همچون یک دانشگاه برای خود میپندارد که کمک بزرگی به شکل گیری ذهنیت و خلاقیت او در عکاسی کرد.
دکتر جعفری پس از سپری کردن دوران عکاسی آنالوگ و با ورود تکنولوژی به هنر عکاسی، در سال 1384 عکاسی دیجیتال را با یک دوربین Canon EOS 350D آغاز کرد و در سال 1386 در کلاسهای عکاسی دیجیتال مجتمع فنی تهران شرکت میکند. او عقیده دارد حضورش در عرصه عکاسی از سال 1386 با شرکت در جشنواره عکس نان جدی تر از پیش شد. او عکس گرفتن و دیدن عکس های زیاد را در کنار مسافرت و آشنایی با آداب و رسوم مردم ایران را باعث یادگیری و پیشرفتش میداند.
سیامک جعفری معتقد است عکاسی ثبت لحظات تکرار نشدنی است و در این راه علاقه خاصی به عکاسی از طبیعت و به خصوص طبیعت و مناظر بکر ایران را دارد. از سواحل دریای خزر گرفته تا جنگلهای الیمستان. او هر فصلی را برای عکاسی مناسب میبیند اما فصل بهار را برای ثبت ایده هایش بهتر میداند.
عکاسی به سیامک جعفری آموخته که چطور میتواند به محیط اطراف نگاه کند و همه چیز را متفاوت از دیگران و از دریچه لنز دوربینش ببیند.

dr1

جشنواره ها، جوایز و موفقیت های دکتر سیامک جعفری
سیامک جعفری در نمایشگاه های متعددی شرکت کرده که بیشتر آنها را نمایشگاه های خارجی شامل میشود . ارسال او با ارسال آثارش برای شرکت در یک جشنواره بین المللی زیر نظر فیاپ به نمایندگی علی سامعی رسما به شرکت در جشنواره های معتبر بین المللی وارد شد. و در جشنواره های بین المللی بریستول، اسلوونی، هلند، اتریش، ایرلند و غیره شرکت کرد و در این مدت موفق به کسب یک مدال برنز و سه روبان افتخار و همچنین پذیرش تعداد زیادی عکس در این جشنواره ها شد. او شرکت در جشنواره ها را یک مشوق برای خود میداند و ار آنها به عنوان یک سنگ محک برای خود یاد میکند.
دکتر سیامک جعفری اکنون دارنده عنوان FIAP ARTIST از فدراسیون جهانی عکاسی است.
نمایشگاه های عکس سیامک جعفری
دکتر سیامک جعفری تاکنون در بیش 20 نمایشگاه گروهی شرکت داشته که از آنان میتوان به نمایشگاه های زشت و زیبای شهری، میراث فرهنگی شهر رفسنجان، سیمای شهری، طلای گراداس و غیره اشاره کرد. او همچنین تا کنون 3 نمایشگاه انفرادی در خانه هنرمندان تهران، کافه گالری آشنا شیراز و گالری باران رفسنجان برگزار کرده که از میان آنها میتوان به نمایشگاه چشم سوم و نمایشگاهی با عنوان برگ و همچنین نمایشگاه روراستی اشاره کرد. شایان ذکر است که دکتر به مدت شش سال بر روی موضوع عکاسی از برگ ها تمرکز داشته است. در ادامه نگاهی بیندازیم به چند نمونه از عکسهای آقای سیامک جعفری حاضر در نمایشگاه های چشم سوم و برگ که به منظور فروش در وب سایت رنگیتر ارائه نموده اند.
عکسهایی از نمایشگاه چشم سوم

dr6

5

7

عکسهایی از نمایشگاه برگ

dr8

dr2

3

صفحه اینستاگرام آقای سیامک جعفری را با هم ببینیم
عکس های آقای سیامک جعفری در رنگیتر