دو کودک!

عکس های خلاق عکاس ژاپنی از بچه هایش

اینکه پدر و مادرها دوست دارند مدام از بچه هایشان عکس بگیرند و این عکس ها را همه جا به اشتراک بگذارند امری بدیهی است. 
خیلی ها در برخورد با چنین عکس هایی به مادر و پدرمفتخر کودک که یکی بعد از دیگری و به قولی خودمانی « نان استاپ» عکسهایی از خوردن ، خوابیدن ، گریه کردن و بازی کردن بچه شان در شبکه های اجتماعی میگذارند تنها بسیار مودبانه لبخند میزنند  . اما کسانی که این عکس ها را میبینند معمولا به خاطر فرم رگباری چندتایی چنین عکس هایی بعد از مدتی بی تفاوت تنها از خیل عظیم این عکس ها عبور میکنند. 

تویوکاژو ناگانو عکاسی خلاق و پدر دو دختر تقدیم میکند:

در سال 2008  و کمی بعد تر از تولد دختر دومش «کانا» یک دوربین دی اس ال آر دست دوم از طریق یکی از دوستان ناگانو به او رسید و او از این دوربین برای ثبت زندگی روزمره ی دو دخترش استفاده کرد.
در مصاحبه ای که او با روزنامه ی جاپان تایمز داشت گفت در سال 2010 یک دوربین مدیوم فرمت پنتاکس 67 برای خودش تهیه کرد اما به خاطر منوی تنظیم دستی این دوربین برایش سخت بود که از آن برای ثبت لحظه های خاص استفاده کند. اما ناگانو چاره ای برای حل این مشکل اندیشید و مشکل زمانبر بودن تنظیمات ( ست آپ ) تنظیم دستی در دوربین های قطع متوسط را در سبک عکاسی حل کرد.

بعدتر به این فکر رسید که اگر من نمی توانم لحظه را به دام بیندازم ، می توانم وقتی عکس بگیرم که آنها تکان نمی خورند.این دیدگاه بسیار مثبت مسیر زندگی مرا از یک عکاس که تنها صحنه های خانوادگی را ثبت میکرد به جای دیگری برد.  به جای ثبت کردن عکس هایی که با شکار لحظه هایی خاص ممکن است باعث ایجاد شگفتی شوند من تصمیم گرفتم عکس هایی بگیرم که با استفاده از المان هایی خلاقانه در آن ها و با وجود بدیهی بودن شما را لحظه ای به خنده وادارد.

مجموعه ی عکس او با عنوان دخترم کانا واقعا میتواند حال روز شما را عوض کند و لبخندی بزرگ بر چهره تان بنشاند.

عکس های تویوکاژو ناگانو

با وایرال شدن این عکس ها در صفحات مجازی خیلی ها تنها لبخند میزدند و خیلی ها  از جاده ای که در بک گراند تصویر وجود دارد بهت زده میشدند.

ناگونا مدعی است که میخواسته مردم به شکوه خود صحنه توجه کنند تا چیزی که پشت سر سوژه قرار میگیرد.

 من نمیخواستم بک گراند حامل معنای زیادی باشد.برای همین دختر هایم را به  جاده ی کناری مزرعه ای  که روبروی خانه امان قرار دارد بردم .

تنها معیار مورد نظر برای او در خلق این عکس ها  بامزه بودن یا نبودن عکس ها بوده است . خود او در مورد این موضوع میگوید:

من معتقدم خنده عمق و فراگیری ای دارد که از مرز نسل ها فراتر می رود و خنده تاثیری مثل زنده کردن در لحظه دارد. خنده مردم را شادمان میکند.

برای دیدن عکسهای بیشتر از این عکاس اینجا کلیک کنید!

منبع