mobile picture

عکاسی با موبایل!ً پانوراما و برست!

دوربین های موبایل امروزه مفهوم عکاسی سنتی را تغییر داده اند وآنقدر فراگیر شده اند که شاید حتی همین چند سال پیش کسی رشد عکاسی موبایلی را اینطور پیشبینی نمیکرد. خیلی راحت تر است که دوربینی همراهتان داشته باشید که توی جیبتان جا میگیرد و استفاده از آن برایتان راحت تر است تا دوربین دی اس ال آری که به دلیل بزرگی همیشه باید با کیفی جدا حمل شود و همیشه هم همراهتان نیست. این همه گیر شدن دوربین های موبایلی باعث زیاد شدن به اشتراک گذاشتن عکس در ابعادی عظیم شده و در کنار آن باعث طراحی و تولید تعداد زیادی اپلیکیشن های ادیت عکس هم شده.  

بیشتر موبایلها گزینه ی عکاسی پانوراما دارند. حتی اگر موبایل شما چنین گزینه ای ندارد می تواند با دانلود کردن یک اپلیکیشن با تلفن همراه خود عکس های پانوراما بگیرید. 
پانوراما برای عکاسی از منظره بسیار گزینه ی مناسبی است اما باید بتوانید دست خود را  در گرفتن عکس ها به اندازه کافی ثابت نگه دارید تا تصویر پانورامای یکدستی ایجاد شود. 
اشیا در حال حرکت معمولا پانورامای خوبی ایجاد نمیکنند.

پانوراما

 

برای خوب عکاسی کردن از سوژه های متحرک یا اشیا در حرکت گزینه ی Burst را در منوی دوربین موبایل خود فعال کنید. سوژه های متحرک صبر نمیکنند تا شما از آنها عکس بگیرید. این گزینه در آن واحد چندین عکس پشت سر هم میگیرد که حد اقل یک عکس خوب از آن ها را به صورت قابل استفاده ارائه دهد. این متد روش خوبیست برای عکاسی از حیوانات خانگی و بچه ها که غالبا توانایی ثابت ماند و یکجا نشستن را ندارند. این گزینه بهترین روش برای عکاسی در حال پریدن است!
 زندگی برای هیچ کس صبر نمیکند. : )

برست

 

burst


فراموش نکنید که در منوی تلفن های همراهتان میتوانید سایز عکس و در نتیجه کیفیت عکس خود را انتخاب کنید!

(Photosynth (iOS)  ,  Autostitch Panorama Pro (Android نمونه هایی از این اپلیکیشن ها برای ساختن عکس های پانوراما هستند.

منبع