عکاسی با موبایل 6

عکاسی با موبایل قسمت تازه!

دوربین های موبایل امروزه مفهوم عکاسی سنتی را تغییر داده اند وآنقدر فراگیر شده اند که شاید حتی همین چند سال پیش کسی رشد عکاسی موبایلی را اینطور پیشبینی نمیکرد. خیلی راحت تر است که دوربینی همراهتان داشته باشید که توی جیبتان جا میگیرد و استفاده از آن برایتان راحت تر است تا دوربین دی اس ال آری که به دلیل بزرگی همیشه باید با کیفی جدا حمل شود و همیشه هم همراهتان نیست. این همه گیر شدن دوربین های موبایلی باعث زیاد شدن به اشتراک گذاشتن عکس در ابعادی عظیم شده و در کنار آن باعث طراحی و تولید تعداد زیادی اپلیکیشن های ادیت عکس هم شده.  

به سوژه نزدیک شوید!

یکی از بزرگترین مشکل های دوربین های اسمارت فون ها نداشتن زوم اپتیکال است . این موضوع باعث میشود که هر بار شما از زوم است استفاده میکنید عکس نهایی شما نویز و اعوجاج زیادی داشته باشد. شما ممکن است بخواهید عکسی بگیرید و بعدتر آن را کراپ کنید. اما هر چه نیازتان به ادیت و کراپ کردن بعدی کمتر باشد ، عکس شما بهتر به چشم خواهد آمد. همه ی این جمله ها نهایتا به این می رسند که بهتر است به جای استفاده از زوم اپتیکال به سوژه نزدیکتر شوید.

 

optical zoom 2

در این عکس با نزدیک تر شدن به سوژه به جای زوم نتیجه ی بهتری حاصل میشود!

                                

نزدیک شدن به سوژه در مورد همه چیز صدق میکند. شما میتواند کادر خود را با نزدیک شدن به دوستتان و پر کردن فریم با صورتش پر کنید یا تنها به چیزی که فکر میکنید جذاب به نظر میرسد نزدیک شوید. بهترین راه برای تمرین کردن نزدیک شدن به سوژه پیدا کردن اشیا کوچک و عکاسی از آنهاست. اول در جایی که فکر میکنید برای عکاسی مناسب است بایستید و بعد چند قدم به سوژه تان نزدیک شوید. به سرعت تغییر را در عکستان احساس خواهید کرد.
 اگر دوست نداشتید به سوژه نزدیک شوید میتوانید صرفا یک لنز زوم برای گوشی خود بخرید . : ) 

اپتیکال زوم

منبع